Дунав загуби с 2:4 от Етър в Русе в мач от осмия кръг на Първа лига след слаба игра, особено през първото полувреме.
Така русенският тим записа шеста загуба от началото на сезона, а в края на мача местните фенове скандираха "Оставка".

Мачът започна кошмарно за домакините. В 10-ата минута при първата си сериозна атака Етър поведе в резултата. Даниел Младенов бе точен след асистенция на Флорент Боджадж.

Четири минути по-късно футболистите на Красимир Балъков водеха с 2:0. Велко Батрович отбеляза с техничен прехвърлящ удар, след като бе изведен от Георги Сърмов.

В 20-ата минута гостите от Велико Търново направиха резултата класически. Румен Руменов отбеляза за 3:0, след като защитата на Дунав сгреши при изнасянето на топката.

В добавеното време на първата част футболистите на Дунав, които до този момент имаха само два отправени удара в очертанията на вратата на Етър, успяха да намалят на 3:1. Красимир Станоев отбеляза с изстрел от пряк свободен.

В началото на второто полувреме Дунав заигра силно и в 49-ата минута, след центриране на Светослав Ковачев, Георги Динков отбеляза с глава втория гол за Дунав. В 59-ата минута Ндиайе бе близо до изравнително попадение, но ударът му с глава срещна напречната греда.

В 71-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Етър, а Георги Сърмов бе точен от бялата точка за 2:4. До края на мача Дунав така и не успя да стигне до попадение, а русенската публика скандира "Оставка".

Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) - 2:4

Голмайстори: 0:1 Даниел Младенов (10), 0:2 Велко Батрович (14), 0:3 Румен Руменов (20), 1:3 Красимир Станоев (45+1), 2:3 Георги Динков (49), 2:4 Георги Сърмов (71-дузпа)

Дунав (Русе): Филип Димитров, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Георги Динков, Христо Попадийн (37 - Мухамаду Ндиайе), Красимир Станоев, Петър Патев(77 - Александър Александров), Иван Коконов, Борислав Балджийски, Светослав Ковачев, Ахмед Ахмедов (65 - Глаусио Силва)

Етър (Велико Търново): Христо Иванов, Иван Скерлев, Венцислав Василев, Артьом Артюнин, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Велко Батрович (63 - Ерик Почански), Даниел Младенов, Никола Колев (63 - Аласана Мане), Румен Руменов(82 - Чавдар Ивайлов), Флорент Боджадж